cze 06 2006

Rozdział I: PODSTAWY TRANSMUTACJI


Komentarze: 0

Co to jest transmutacja?

Słowo transmutacja pochodzi z łacińskiego trans, "poprzez", i mutatio, "zmiana" lub transfiguracji (figuro - "kształtuję"). Wspomnienia o transmutacji można znaleźć w mitach, bajkach mugoli na całym świecie. Ale co to jest transmutacja dla czarodzieja? Otóż. Transmutacja to bardzo złożona dziedzina magii polegając na przemienieniu jednej rzeczy w inną (np. zapałki w igłę) Wymaga wielkiego skupienia oraz perfekcji. Nawet najmniejsze przejęzyczenie się, źle wypowiedziane zaklęcie może skończyć się tragicznie zarówno dla danego przedmiotu jak i dla czarodzieja wykonującego daną transmutację.

 

Pierwsze prawo Cristoffa

"Transmutacja jest tym bardziej złożona, im bardziej złożony jest subprodukt i produkt transmutacji".

 

Zasady korzystania z różdżki

1.Różdżkę używaj tylko do czarów szlachetnych- nie szkodzących tobie ani innym.

2.Różdżka nie może być przekazana jakiemukolwiek mugolowi-złamanie tego punktu to równoczesne złamanie Artykułu 10 Paragrafu 5 na temat Ochrony Mugoli.

3.Różdżka nie może zostać użyta,kiedy jest bardzo uszkodzona-lekkie obicia raczej nic nie zrobią,jednak złamana różdżka daje więcej szkód niż efektów imoże doprowadzić do niespodziewanych konsekwencji.

 

Kilka słów o różdżkach

Różdżka jest to kawałek drewna o określonej długości, mający magiczne właściwości.

Różdżkę cechuje między innymi:

- długość: mierzona w calach( 1 cal 2,5 cm). Najkrótsza różdżka ma 8 cali(czyli 20 cm),a najdłuższa około 16 cali(40 cm),

- drewno, z jakiego jest wykonana: np. ostrokrzew, cis, dąb, grab, brzoza, klon, akacja itp.

- rdzeń: magiczny "składnik" różdżki, który daje jej magiczne właściwości (np. włos wili, pióro feniksa, włos jednorożca, włókno ze smoczego serca itd.). Każda różdżka ma swoją unikalną cechę (np. jest dobra do transmutacji).

Słynni wytwórcy różdżek:

Pan Olivander- wytwórca różdżek, który zaopatrza w nie Europę północną, środkową i zachodnią. Jego sklep znajduje się na ulicy Pokątnej. Rodzina Olivanderów tworzy różdżki od 328 roku p.n.e.

Pan Gregorowicz- bułgarski wytwórca różdżek, który zaopatrza w nie Europę południową i wschodnią(między innymi Akademie Ciemnej Magii Durmstrang). Rodzina Gregorowiczów tworzy różdżki od 284 roku p.n.e.

 

Rodzaje transmutacji

Istnieje wiele różnych rodzajów transmutacji. Ja zaprezentuję tylko kilka z nich:

a) politransmutacja - jest to zamiana wielu identycznych przedmiotów w taką samą ilość innych również identycznych do siebie przedmiotów. Wyróżniamy pięć stopni politransmutacji:

- stopień I: zamiana od 3-10 przedmiotów

- stopień II - zamiana od 11-100 przedmiotów

- stopień III - zamiana od 101-1000 przedmiotów

- stopień IV - zamiana od 1001-10000 przedmiotów

- stopień V - zamiana 10001 i więcej przedmiotów

b) transmutacja podwójna - wydawałoby się, że powinna być łatwiejsza od politransmutacji, ale nie jest. A dlatego, że polega ona na zamianie dwóch innych przedmiotów w dwa inne (naraz). Bywa, że transmutacja podwójna jest łatwiejsza (np. zmiana rękawiczek w skarpetki - dwa inne przedmioty: rękawiczka na prawą rękę, rękawiczka na lewą rękę; zamieniają się w dwa inne przedmioty: skarpetkę na lewą nogę, skarpetkę na prawą nogę).

c) transmutacja zwiększająca - dosyć trudny rodzaj transmutacji. Jest to zamiana przedmiotu/organizmu w inny, stosunkowo większy od pierwotnego przedmiot/organizm.

d) transmutacja pomnażająca - trudny rodzaj transmutacji. Skupiamy się na zamianie danej rzeczy w coś innego, jednocześnie myśląc o większej ilości zamienionego produktu. Okropnie trudne, ale do opanowania.

 

Podział transmutacji

Transmutacja została podzielona na cztery odłamy:

- transmutacja martwa,

- transmutacja pół-żywa,

- transmutacja żywa,

- transmutacja psychiczna.

Transmutacja martwa to zamiana czegoś NIE ŻYJĄCEGO, w coś MARTWE, np. długopis w pióro. Ale!...zamiana kogoś lub czegoś zmarłego w coś martwe jest już transmutacją pół-żywą.

Transmutacja pół-żywa polega na zamianie KOGOŚ lub CZEGOŚ ŻYWEGO, w coś NIEŻYJĄCEGO, np. człowieka w kamień. Ta transmutacja nie jest łatwa, zdecydowanie lepiej jest zamienić człowieka w małpę, a kamień w patyk. Co prawda może być bardzo przydatna, jednak niedoświadczony czarodziej powinien z nią uważać.

Transmutacja żywa polega na przemianie KOGOŚ lub CZEGOŚ ŻYWEGO w coś ŻYJĄCEGO, np. muchę w pająka. Dzięki tej transmutacji można zamienić istotę żywą w przedstawiciela innego gatunku.

Transmutacja psychiczna, to najbardziej złożony i skomplikowany rodzaj transmutacji. Zwykle używają go animagowie, aby zamienić siebie w zwierzę. Jednak nie tylko animagowie używają tej transmutacji. Także czarodzieje, którzy bez pomocy różdżki potrafią transmutować jakaś rzecz w coś innego używają transmutacji psychicznej.

Transmutacja psychiczna polega na wyczyszczeniu umysłu z WSZYSTKICH innych myśli i skupieniu się na tym, CO i W CO transmutujesz.

 

Podstawy transmutacji

Jak już wspomniałem wyżej, transmutacja to chyba najtrudniejsza ze sztuk magicznych. Najtrudniejsza, ponieważ jest bardzo mało ogólnych zasad transmutacji. Większość zasad jest do określonych zmian (np.: zamiana zapałki w igłę). Wszystkich zmian trzeba się nauczyć. Są tylko dwie ogólnikowe zasady:

1. Musimy się skupić nad tym, w co ma się przemienić dany przedmiot.

2. Używać zaklęć, które znamy.

Ta druga zasada może się wydawać dziwna, ale jest niezmiernie ważna. Najpierw musimy umieć rzucać zaklęcie, a dopiero próbować transmutacji.

 

transmutacja : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz